VELTLÍNSKÉ ZELENÉ

opomíjené a zavrhované

Souboj Mikulovsko versus Znojemsko. Tak se ukažte. Do krabičky na 3 vína jsem vybrala za mne 3 skvělé Veltlíny a to od Filipa Mlýnka, vinařství Pialek & Jäger a vinařství Gurdau. Každý je něčím zajímavý a jiný. Vzhůru do objevování této lidmi opomíjené odrůdy. 

 

Vína jsou zabalena do krásné krabičky, kterou můžete rovnou darovat bez dalšího balení.

Lucie Lofflerová sommeliérka a majitelka eshopu +420 608 555 948

1 099 Kč 908,26 Kč bez DPH
Skladem

polahvince-certifikaty

  VZ_gurdau

VELTLÍNSKÉ ZELENÉ, VINAŘSTVÍ GURDAU

Charakteristika: pozdní sběr, suché, 2017, Alk 12,5 %, 750 ml

Víno zlatožluté barvy se zelenkavými odlesky. Vůně je čistá, odrůdová s příjemnou kořenitostí a nádechem podzimních jablek. Chuť je středně plná, se svěží šťavnatou kyselinou, jemnou mineralitou a kořenitými podtóny. Delší závěr.

 

  VZ_FM Veltlínské zelené, Pod Vlatickou VINAŘSTVÍ FILIP MLÝNEK

Charakteristika: pozdní sběr, suché, 2019, Alk 13,5 %, Cukr 1,8 g/l, Kys 6 g/l, 750 ml

Barva středně zlatavá. Ve vůní je možné cítit citronové tony s pepřovou dochutí, lákající k dalšímu napití. Víno má krásný minerální závěr tolik typický pro vápenitý podklad půdy z Pálavských vrchů.

 

 
   VZ_GV Grand Veltlín Weinperky, VINAŘSTVÍ PIALEK &JÄGER

Charakteristika: pozdní sběr, suché, 2017, Alk 14 %, Cukr 3,3 g/l, Kys 6,6 g/l, 750 ml

Veltlín z nejvyšší řady tohoto vinařství, z jedinečné viniční trati Weinperky, která vyniká především svým specifickým podložím. Víno je komplexní, plné a neskutečně minerální. Kvasilo a zrálo 12 měsíců na velkém akátovém sudu. Ovocnou vůni umocňují minerální až slané tóny, v chuti s velmi intenzivním závěrem. Jde o opravdovou lahůdku pro milovníky Veltlínů.

Oceněno stříbrnou medailí na AWC Vienna 2020

Jídlo: uzené ryby, výrazné omáčky

 

 

 Zajímají-li vás další detaily a zajímavosti o jednotlivých vínech, zavolejte, nebo se zastavte. Podíváme se na ně společně.