RYZLINK VLAŠSKÝ

Stará odrůda  pro Fajnšmekry

Ryzlink vlašský nemá vůbec nic společného s Ryzlinkem rýnským.Vynikající terroir nabízí Pálavské vrchy. Skvěle se jí daří i  na Slovácku a  Velkopavlovicku .Typický vlašák je světle zelenkavě žlutý, ve vůni najdeme tóny angreštu, tropického ovoce,červeného rybízu nebo  lučního kvítí. Chuť je šťavnatá, svěží, podpořená vynikající vysokou kyselinkou. Ve vínech můžeme najít medové tóny nebo tóny rozinek. Dobře se hodí ke studeným předkmům, zabijačkovým specialitám, salátům a uzeným rybám. Ryzlink se zbytkovým cukrem se hodí k paštikám, sýrům s modrou plísní. 

Tento balíček jsem sestavovala dlouho a dlouho jsem vybírala. Nejvíce je zastoupena Mikulovská podoblast, ale najdete tu i zástupce z Velkopavovické podoblasti od Kamila Prokeše. Škála je od jednoduchých Vlašáků, po ty, které trávily čas na sudu. 

Lucie Lofflerová sommeliérka a majitelka eshopu +420 608 555 948

1 899 Kč 1 569,42 Kč bez DPH
Skladem

vinny-set-polahvince 

 

 

RV-1200x1200-Kadrnka

Ryzlink vlašský - Ořechová hora, VINAŘSTVÍ JINDŘICH KADRNKA

Charakteristika: pozdní sběr, suché, 2018, Alk 13,5 %, Cukr 3,7 g/l, Kys 7,4 g/l, 750 ml

Tento ryzlink byl míchán 5 měsíců na kvasnicích, polovina kvasila a zrála v akátových sudech a polovina na nerezi. To ho udělalo krásně minerálním, lehce krémovitým s tóny sušeného sena, vlašských ořechů a ovocným závěrem. Chuť je jemně ovocitá, plná, kořenitá a minerální se slanou dochutí. Hrozny byly napadeny z 30 % ušlechtilou plísní botrytis cinerea.

 

 
 RV-1200x1200-Prokes

Ryzlink vlašský - viniční trať Punty, KAMIL PROKEŠ

Charakteristika: pozdní sběr, suché, 2016, Alk 13 %, Cukr 3,5 g/l,Kys 6,5 g/l  750 ml

Ušlechtilý minerální buket s působivými projevy vlašských ořechů a kandovaného ovoce vytváří podmanivou chuťovou kompozici kovovo-slaného nádechu, bohaté kořenitosti a minerálností s příjemnou dochutí citrusového ovoce.

Jídlo: Doporučuji k toustům s krabím máslem, vynikne v kombinaci s bílou rybou zapečenou v těstíčku. Podávejte k sýrům s červenou mikroflorou – Dauphin, Livarot.

 RV-1200x1200-Nepras

Ryzlink vlašský - Spodenberg, NEPRAŠ & Co

Charakteristika: pozdní sběr, suché, 2017, Alk 12,5 %, Cukr 1,6 g/l, Kys 6,5 g/l,  750 ml

Brilantní, čistá, světle zlutozelená barva se stříbrnými odlesky a velmi dobrá viskozita. Vůně je čistá, středně intenzivní, s výraznou minerální tóninou a vůní medu, lučních bylin a ananasu. Chuť je plná, šťavnatá, příjemně řízená, s dobrou kyselinou a svěží ovocností. Dlouhý závěr. 

Víno pochází ze 30 let staré certifikované organické vinice Spodenber. Víno kvasilo a zrálo ve velkém dubovém sudu. 

 

 

 RV-1200x1200-Mlynek Ryzlink vlašský - Liščí Vrch, VINAŘSTVÍ FILIP MLÝNEK

Charakteristika: výběr z hroznů, suché, 2018, Alk 14 %, Cukr 9,6 g/l, Kys 7,8 g/l, 750 ml

Výrazný Vlašák z Dunajovských kopců z vyhlášené viniční trati Liščí Vrch. Víno je pevné strukturované s výrazným tónem vlašských ořechů a medu. Chuť je intenzivní, kulatá s pevnou kyselinkou v závěru. 

 RV-1200x1200-Pontic

Ryzlink vlašský - Pontic - Pod slunným vrchem, VINAŘSTVÍ BALÁŽ

Charakteristika:  suché, 2017, Alk 14 %, Cukr 1,1 g/l, Kys 5,9 g/l, 750 ml

Slámově žlutá barva. Ve vůni čistý a přímý s postupně se otvírajícím projevem plodového ovoce a jemnou elegantní kořenitostí a lehkou máslovostí. Čisté a ,,na kost suché", zároveň  s máslově-krémovým projevem. Osvěžující limetkovou kyselinou a dlouhou ovocně-kořenitou dochutí. Typický suchý ,,vlašák" ze sudu s jasným odrůdovým projevem a osvěžujícím krémovým patrem.

 

 RV-1200x1200-mASARIK  

Ryzlink vlašský - Zátiší -Hliník, VINAŘSTVÍ MASAŘÍK

Charakteristika: pozdní sběr, suché, 2018, Alk 14,6 %, Cukr 6,4 g/l, Kys 6,3 g/l, 750 ml

Víno pochází z řadu Authentic kde u bílých vín je rmut macerován 24 hodin, vína míchána na kalech, následně zrání na jemných kvasničných kalech po dobu alespoň 5 měsíců. Tato vína jsou bez aditiv, enzymů, vitamínů, umělých taninů a vždy za použití autochtonních kvasinek.

Zlatavá barva. Vůně medově oříšková s tóny botrytidy. Chuť medová, botrytická s oříškovou dochutí. 

Stáří vinice: 40 let 

Zajímají-li vás další detaily a zajímavosti o jednotlivých vínech, zavolejte, nebo se zastavte. Podíváme se na ně společně.