PINOT GRIS

Pro milovníky Rulandy Šedé

Pinot Gris čili Rulandské šedé je kumšt najít, ne proto, že není, ale v suché variantě, pozdním sběur a také aby chutnalo, za mne někdy oříšek. Takže jsem Vám sestavila 3 ks od různých vinařství, ať můžete ochutnat rozdíly v jednotlivých podoblastech. 

Pinot Gris od Milana Sůkala, 2020, PS, suché

Rulanda šedá od mikulovského vinařství Baláž, 2020, PS, suché.

Pinot Gris od vinařství Krásná Hora 2019, PS, suché. 

 

Vína jsou zabalena do krásné krabičky, kterou můžete rovnou darovat bez dalšího balení.

Lucie Lofflerová sommeliérka a majitelka eshopu +420 608 555 948

1 099 Kč 908,26 Kč bez DPH
Skladem

vinny-set-polahvince 

 

 

 FC-1200x1200-JS KARMAZÍN, VINAŘSTVÍ J. STÁVEK

Charakteristika: pozdní sběr, suché, 2018, Alk 12,5 %, Cukr 0,1 g/l, Kys 5,6 g/l, 750 ml

Cuvée: Frankovka, Svatovavřinecké, Modrý Portugal

Název odkazuje na starý název pro odrůdu Frankovka. Filosofie výroby vína vychází z tradičních postupů přípravy moravského červeného vína starších dob. Uvedený přístup se odráží v rustikálním charakteru vína.

Atraktivní, jemná, rubínová barva, vůně zralého peckového ovoce a především podrcených tmavých třešní je doplněná zajímavou zemitostí a tónem dubového dřeva. Po ochutnání ve víně naleznete patřičnou neočesanost až bodrost, kterou zvýrazní vyšší obsah sladcehořkých taninů pomalu se uvolňujících při zrání ve starých dubových sudech.

Jídlo: Vychutnejte si toto víno ke kořenitým úpravám vepřového nebo samostatně po stolování. Vhodné je také ke zvěřině nebo jako meditativní víno pro náročné.

 FC-1200x1200-JU

Cuvée Element Ignis, Sklep Jiří Uherek

Charakteristika:  výběr z hroznů, suché, Alk 14 %, Cukr 0,3  g/l, Kys 6,1 g/l, 750 ml

Element Oheň je dle mé představy těžším červeným vínem s vysokým potenciálem k archivaci. Kupáž je sestavena z odrůd Alibernet, Dornfelder a Cabernet Cortis. Dvouletým zráním na barikových sudech získal na plnosti a ušlechtilých taninech. Ve vůni jistě zaujmou výrazné tóny vyzrálého černého rybízu a dalšího tmavého bobulového ovoce. Je velmi vhodný k dlouholeté archivaci.

 FC-1200x1200-PJ  

REDDY Grand Cuvée, VINAŘSTVÍ PIALEK & JÄGER

Charakteristika: pozdní sběr, suché,2016, Alk 12,5 %, Cukr 1 g/l, Kys 6 g/l, 750 ml

Lehčí červené víno s 12% alkoholu, krásným ovocným profilem a jemnou tříslovinkou, typické pro naši oblast. Po dokvašení  zrálo 18 měsíců v kombinaci mladších a starších barikových sudů. Poté bylo znovu zceleno v jednu šarži.

Jde o kombinaci 3 odrůd, Zweigeltrebe, Rulandy modré a Cabernetu Sauvignon

Jídlo: pečená divoká drůbež, steak, těstoviny

 

 

Zajímají-li vás další detaily a zajímavosti o jednotlivých vínech, zavolejte, nebo se zastavte. Podíváme se na ně společně.