I love Pinot Blanc and Gris

Miluji pinoty 

Když jsem přemýšlela nad dalším balíčkem, tak mi okamžitě vyskočila myšlenka 2 Pinotů  - bílých a šedých. Je krásné srovnávat tyto dvě odrůdy. U Rulandy šedé jsem zařadila stálice v sortimentu, Rulanda bílá je zařazena nově. Jedná se o komplet suchý, pouze Pinot gris od Klobásy je v polosuché variantě. 

 

Rulanda bílá: jedná se o starobylou francouzskou odrůdu. Zlatavě žlutá barva se zelenkavými odlesky, příjemná kyselinka a ve vůni a chuti zralé ovoce jako hrušky, broskve, lískové oříšky, máslo nebo pečený chleba. Hodí se ke sladkovodním rybám a jakémukoliv masu. 

 

Rulanda šedá: Pinot = šiška borovice, kterou připomíná i hrozen této odrůdy. Hrozen je šedo-modro-červený. Výrazně zlatavě žlutá barva přecházející macerací až do oranžové, vyšší kyselinka. Ve vůni s chuti meruňky, vyzrálé sadové ovoce, tropické ovoce, u starších ročníků medové tóny. Hodí se k předkrmům, rybám, drůbeži, smetanovým omáčkám, vepřové panence, houbovému rizotu.

Lucie Lofflerová sommeliérka a majitelka eshopu +420 608 555 948

1 599 Kč 1 321,49 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

vinny-set-polahvince 

 

 

PB_PG-1200x1200-RS_FM

Rulandské šedé, VINAŘSTVÍ FILIP MLÝNEK

Charakteristika: pozdní sběr , suché, 2017, Alk 13 %, Cukr 7,6 g/l, Kys 7,7 g/l, 750 ml

Zlatožluté víno voní po hroznech, tropickém ovoci a chlebové kůrce. Jeho chuť je plná, minerální, s tóny kompotovaného žlutého ovoce, v závěru s lehkou chlebovinkou.

Jídlo: Doporučuji k hutným jídlům nebo rybím specialitám, těžším úpravám drůbeže či hustším polévkám. Může být dobrým společníkem v kombinaci s výraznými smetanovými omáčkami.

 
 PB_PG-1200x1200-Klobasa

Rulandské šedé, VINAŘSTVÍ KLOBÁSA

Charakteristika: pozdní sběr , polosuché, 2017, Alk 13 %, Cukr 10,2 g/l, Kys 6,8 g/l, 750 ml

Plné, harmonické víno s vyváženým poměrem cukrů a kyselin, výrazné aroma citrusových plodů grepu a pomeranče

 

 

 PB_PG-1200x1200-Sukal

Rulandské šedé, VINAŘSTVÍ MILAN SUKAL

Charakteristika: pozdní sběr , suché, 2018, Alk 13 %, Cukr 3,7 g/l, Kys 6 g/l, 750 ml

Ve vůni zlato-žlutého vína se pojí tóny vyzrálého jádrového ovoce s tóny bylin a sena. V chuti je svěží, tělnaté, harmonické a vyvážené.

Jídlo: Zkuste kombinaci s kuřetem na nádivce nebo s polotvrdými sýry.

 

 

 

 PB_PG-1200x1200-KP Rulandské bílé, VINAŘSTVÍ KAMIL PROKEŠ

Charakteristika: pozdní sběr, suché, 2016, Alk 13,5 %, Cukr 2,9 g/l, Kys 5,8 g/l, 750 ml

Zrání 18 měsíců v sudu na jemných kvasničních kalech dává Pinot blanc z ročníku 2016 nezaměnitelný charakter chlebnatosti s tóny exotického ovoce, který je doplněn jemným cibébově botrytickým nádechem. Chuť vína je bohatá, plná a přitom suchá s příjemnou hřejivou ovocností přezrálých žlutomasých plodů  a s velmi strukturní kyselinou v dochuti. 

Jídlo: K jemným aromatickým sýrům a drůbežím paštikám. Hodí se ke krémovým polévkám nebo k rozmanitým úpravám bílého masa, velmi chutná může být krůta naložená v tropickém ovoci s rýží a skvěle také doplňuje zrající sýry typu Munster.

Degustacni-sucha-Masarik

Rulandské bílé, VINAŘSTVÍ MASAŘÍK

Charakteristika: VOC, suché, 2017, Alk 13,2 %, Cukr 0,5 g/l, Kys 6 g/l, 750 ml

Víno zlatavé, zeleno-žluté barvy má jemnou vůni chlebové kůrky a obilí s minerálními tóny, které přechází i do chuti. Ta je plná, dlouhotrvající, harmonická a elegantní.

 PB_PG-1200x1200-RB_FM

Rulandské bílé, VINAŘSTVÍ FILIP MLÝNEK

Charakteristika: pozdní sběr, suché, 2018, Alk 13 %, Cukr 8 g/l, Kys 7,8 g/l, 750 ml

Víno má zelenavě zlatavou barvu. Vůně vína je květinová s jemnými tóny ovoce a chlebovinky. Chuť je vyvážená, extraktivní,s minerálním podtónem a  dlouhou dochutí.

Jídlo: Podávejte k hutným jídlům, těžším úpravám drůbeže či hustším polévkám. Může se stát dobrým společníkem k výrazným smetanovým omáčkám. 

Zajímají-li vás další detaily a zajímavosti o jednotlivých vínech, zavolejte, nebo se zastavte. Podíváme se na ně společně.