PÁLAVA II, set 3 vín

Vyhledávaná a vděčná

Pálava je oblíbená odrůda a málokdo ví, že nemusí být vždy úplně sladká. Ochutnejte ten rozdíl. 

Lucie Lofflerová sommeliérka a majitelka eshopu +420 608 555 948

999 Kč 825,62 Kč bez DPH
Skladem

vinny-set-polahvince

Pálava byla vyšlechtěna ing. J. Veverkou ve Šlechtitelské stanici ve Velkých Pavlovicích a později v Perné křížením odrůd Tramín červený s Müller Thurgau. Vzhledem k původu, charakter vína je podobný Tramínu, ale není tak kořenitá. Aromatické látky Tramínu jsou doplněny o tóny vanilky. Díky vyšší kyselině je většinou sladká Pálava pro zákazníky příjemnější varianta.

 

 

 

Palava-1200x1200-Arte

Pálava, ARTE VINI

Charakteristika: zemské , suché, 2016, Alk 11,5 %, Cukr 20 g/l, Kys 7,5 g/l, 750 ml 

V Pálavě od Reného Vrátila ucítíte meruňky, broskve, růže, lesní med nebo koření. V chuti je  víno příjemně ovocné, s pikantním kořeněným nádechem. Závěr se vyznačuje příjemnou kyselinkou v kombinaci se sladkostí.

Jídlo: Je výborné k foie gras ve studené či teplé úpravě, k sýrům s modrou plísní a k lehkým, například citrónovým nebo pomerančovým, dezertům.

 Palava-1200x1200--Mlynek

Pálava, Vinařství FILIP MLÝNEK

Charakteristika: Výběr z hroznů, polosladké, 2017, Alk 14 %, Cukr 31,5 g/l, Kys 9,5 g/l, 750 ml

U Pálavy od FM mě těší, že pochází přímo z viniční tratě Dunajovský kopec, která leží na hlinitých spraších a štěrcích. Tato trať je nejstarší z místních viničních ploch a je svou kvalitou nevyhlášenější. Ve vůní vína ucítíte tramínové aroma čajových růží s lehkým náznakem koření, muškátu a vanilky.

Jídlo: Doporučuji k husím játrům, exotickým kořeněným pokrmům, paštikám, sladkým úpravám masa nebo některým ovčím nebo kozím sýrům.

Palava-1200x1200-Klobasa

Pálava, VINAŘSTVÍ KLOBÁSA

Charakteristika: pozdní sběr, polosuché, 2017, Alk 12 %, Cukr 10,2 g/l, Kys 6,8 g/l, 750 ml

Víno je senzoricky na hranici suchého a polosuchého vína, v chuti příjemně plné svěží, sešťavnatou kyselinou, ovocnou vůní koncentrované mandarinkové kůry. Víno patří do té „správné“ genetiky této odrůdy z Pálavy. 

Zajímají-li vás další detaily a zajímavosti o jednotlivých vínech, zavolejte, nebo se zastavte. Podíváme se na ně společně.