DEGUSTAČNÍ SUCHÁ II

Šaramantní a ODRŮDOVÁ

Komplet degustační suchá II. je průřez portfoliem vinařů, které prodávám a odrůdami, kterým se v jednotlivých zmíněných podoblastech daří.  V kompletu najdete nově zařazeného talentovaného vinaře Kamila Prokeše a jeho vlajkovou loď Rulandu Bílou. Dále Sauvignon z Nikolčického vinařství Klobása, který je krásný ovocný až rybízový. Pokud hledáte typické, odrůdové Chardonnay, to od Škrobáka  nezklame. Pro milovníky Ryzlinku vlašského jsem vybrala zástupce Mikulovské podoblasti a to z vinařství Nepraš. Nově zařazený Veltlín ze Slovácka je důkazem, že i v této podoblasti se může zadařit skvělý Veltín.  Netřeba představovat  posledního zástupce  -  Filipa Mlýnka a jeho  typicky mikulovský Ryzlink rýnský. Pochutnejte si na těchto skvostech. 

Lucie Lofflerová sommeliérka a majitelka eshopu +420 608 555 948

1 599 Kč 1 321,49 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

 vinny-set-polahvince

 

 

DS-2-Klobasa

Rulandské bílé, VINAŘSTVÍ KAMIL PROKEŠ

Charakteristika: pozdní sběr, suché, 2016, Alk 13,5 %, Cukr 2,9 g/l, Kys 5,8 g/l, 750 ml

Zrání 18 měsíců v sudu na jemných kvasničních kalech dává Pinot blanc z ročníku 2016 nezaměnitelný charakter chlebnatosti s tóny exotického ovoce, který je doplněn jemným cibébově botrytickým nádechem. Chuť je vína bohatá, plná a přitom suchá s příjemnou hřejivou ovocností přezrálých žlutomasých plodů  a s velmi strukturní kyselinou v dochutí. 

Jídlo: K jemným aromatickým sýrům a drůbežím paštikám. Hodí se ke krémovým polévkám nebo k rozmanitým úpravám bílého masa, velmi chutná může být krůta naložená v tropickém ovoci s rýží a skvěle také doplňuje zrající sýry typu Munster.

 Degustacni-sucha-Pialek

Sauvignon, VINAŘSTVÍ KLOBÁSA

Charakteristika: pozdní sběr, suché, 2017, Alk 13 %, Cukr 7 g/l, Kys 7,5 g/l, 750 ml 

Víno z Velkopavlovické vinařské podoblasti voní a chutná po černém rybízu, který přechází do vůně angreštu a manga. Sauvignon je v barvě zelenožlutý, ve vůni najdete lehce travnaté aroma. Má vyšší kyselinku a je to krásně minerální víno.

 

 

 

 Chardonnay-1200x1200-Skrobak

Chardonnay, VINAŘSTVÍ ŠKROBÁK

Charakteristika: pozdní sběr, suché, 2017, Alk 13 %, Cukr 1,1 g/l, Kys 6,9 g/l, 750 ml

Škrobákovo Chardonnay vám více než co jiného připomene koš zralého ovoce. V jeho vůni najdete tóny manga, žlutého melounu a bílého rybízu. Citrusové plody jako grep a pomelo jsou součástí chuti vína, která je velmi komplexní a dlouhotrvající.

Jídlo: Hodí se k mořským specialitám i přírodním úpravám drůbežího masa.

 Rulandske-sede-1200x1200-Uherek.jpg

 

Ryzlink vlašský - Spodenberg, NEPRAŠ & Co

Charakteristika: pozdní sběr, suché, 2017, Alk 12,5 %, Cukr 1,6 g/l, Kys 6,5 g/l,  750 ml

Brilantní, čistá, světle zlutozelená barva se stříbrnými odlesky a velmi dobrá viskozita. Vůně je čistá, středně intenzivní, s výraznou minerální tóninou a vůní medu, lučních bylin a ananasu. Chuť je plná, šťavnatá, příjemně řízená, s dobrou kyselinou a svěží ovocností. Dlouhý závěr. 

Víno pochází ze 30 let staré certifikované organické vinice Spodenber. Víno kvasilo a zrálo ve velkém dubovém sudu. 

 

 

 

 

 

Veltlínské zelené, VINAŘSTVÍ MASAŘÍK

Charakteristika: VOC, suché, 2017, Alk 13,2 %, Cukr 0,5 g/l, Kys 6 g/l, 750 ml

Víno zlatavé, zeleno-žluté barvy má jemnou vůni chlebové kůrky a obilí s minerálními tóny, které přechází i do chuti. Ta je plná, dlouhotrvající, harmonická a elegantní.

 

Ryzlink-Rynsky-1200x1200-FMlynek_1  

Ryzlink rýnský, Vinařství FILIP MLÝNEK

Charakteristika: pozdní sběr , suché, 2017, Alk 14 %, Cukr 9 g/l, Kys 7,9 g/l, 750 ml

Víno má výraznou zlato-žlutou barvu, minerální, pronikavou vůni. V jeho chuti najdete celou paletu minerálních tónů přezrálého ovoce, která se zráním na láhvi změní do tónů petrolejových.

  

Zajímají-li vás další detaily a zajímavosti o jednotlivých vínech, zavolejte, nebo se zastavte. Podíváme se na ně společně.