DEGUSTAČNÍ SUCHÁ II

Šaramantní a ODRŮDOVÁ

Komplet degustační suchá II. je průřez portfoliem vinařů, které prodávám a odrůdami, kterým se v jednotlivých zmíněných podoblastech daří.  V kompletu najdete nově zařazeného talentovaného vinaře Kamila Prokeše a jeho vlajkovou loď Rulandu Bílou. Dále Sauvignon z Nikolčického vinařství Klobása, který je krásný ovocný až rybízový. Pokud hledáte typické, odrůdové Chardonnay, to od Škrobáka  nezklame. Pro milovníky Rulandského šedého jsem vybrala zástupce Slovácké podoblasti a to z vinařství Jiřího Uhereka. Nově zařazený Veltlín ze Znojemska (Artevini) je důkazem, že Veltlíny na Znojemsko prostě patří a jsou srovnatelné s Veltlíny rakouskými. Netřeba představovat  posledního zástupce  -  Filipa Mlýnka a jeho  typicky mikulovský Ryzlink rýnský. Pochutnejte si na těchto skvostech. 

Lucie Lofflerová sommeliérka a majitelka eshopu +420 608 555 948

1 649 Kč 1 362,81 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné

 vinny-set-polahvince

 

 

DS-2-Klobasa

Rulandské bílé, VINAŘSTVÍ KAMIL PROKEŠ

Charakteristika: pozdní sběr, suché, 2016, Alk 13,5 %, Cukr 2,9 g/l, Kys 5,8 g/l, 750 ml

Zrání 18 měsíců v sudu na jemných kvasničních kalech dává Pinot blanc z ročníku 2016 nezaměnitelný charakter chlebnatosti s tóny exotického ovoce, který je doplněn jemným cibébově botrytickým nádechem. Chuť je vína bohatá, plná a přitom suchá s příjemnou hřejivou ovocností přezrálých žlutomasých plodů  a s velmi strukturní kyselinou v dochutí. 

Jídlo: K jemným aromatickým sýrům a drůbežím paštikám. Hodí se ke krémovým polévkám nebo k rozmanitým úpravám bílého masa, velmi chutná může být krůta naložená v tropickém ovoci s rýží a skvěle také doplňuje zrající sýry typu Munster.

 Degustacni-sucha-Pialek

Sauvignon, VINAŘSTVÍ KLOBÁSA

Charakteristika: pozdní sběr, suché, 2017, Alk 13 %, Cukr 7 g/l, Kys 7,5 g/l, 750 ml 

Víno z Velkopavlovické vinařské podoblasti voní a chutná po černém rybízu, který přechází do vůně angreštu a manga. Sauvignon je v barvě zelenožlutý, ve vůni najdete lehce travnaté aroma. Má vyšší kyselinku a je to krásně minerální víno.

 

 

 

 Chardonnay-1200x1200-Skrobak

Chardonnay, VINAŘSTVÍ ŠKROBÁK

Charakteristika: pozdní sběr, suché, 2017, Alk 13 %, Cukr 1,1 g/l, Kys 6,9 g/l, 750 ml

Škrobákovo Chardonnay vám více než co jiného připomene koš zralého ovoce. V jeho vůni najdete tóny manga, žlutého melounu a bílého rybízu. Citrusové plody jako grep a pomelo jsou součástí chuti vína, která je velmi komplexní a dlouhotrvající.

Jídlo: Hodí se k mořským specialitám i přírodním úpravám drůbežího masa.

 Rulandske-sede-1200x1200-Uherek.jpg

 

Rulandské šedé, VINNÝ SKLEP UHEREK

Charakteristika: pozdní sběr , suché, 2017, Alk 11 %, Cukr 5,2 g/l, Kys 7 g/l, 750 ml

Elegantní vůně s tóny bílého pečiva a máslového ovoce dodává vínu na komplexnosti. Extraktivní chuť tohoto Pinot gris je decentně osvěžena příjemnou kyselinkou.

Jídlo: Doporučuji k masům stylu telecího, tuňáka a k receptům užívající hrušky.

 

 

 

 DS-2-Balaz

 

Veltlínské zelené - odrůdová vína , VINAŘSTVÍ ARTE VINI

Charakteristika: moravské zemské , suché, 2017, Alk 13,5 %, Cukr 2 g/l, Kys 6,5 g/l, 750 ml

Víno zářivé žluto-zlaté barvy, již ve vůni velmi komplexní, elegantní, s jemnými tóny perfektně zralého žlutého melounu a ananasu. V chuti výrazně peprný, kořenitý "Veltlín" s mocným, mnohovrstevným a přitom elegantním závěrem.

Jídlo: Víno je vhodné jako aperitiv, k jarním salátům, chřestu; ke grilovaným či dušeným rybám, k drůbeži a k měkkým čerstvým sýrům.

 

Ryzlink-Rynsky-1200x1200-FMlynek_1  

Ryzlink rýnský, Vinařství FILIP MLÝNEK

Charakteristika: pozdní sběr , suché, 2017, Alk 14 %, Cukr 9 g/l, Kys 7,9 g/l, 750 ml

Víno má výraznou zlato-žlutou barvu, minerální, pronikavou vůni. V jeho chuti najdete celou paletu minerálních tónů přezrálého ovoce, která se zráním na láhvi změní do tónů petrolejových.

  

Zajímají-li vás další detaily a zajímavosti o jednotlivých vínech, zavolejte, nebo se zastavte. Podíváme se na ně společně.