CUVÉE, set 3 vín

Pro milovníky Cuvée

Tento komplet jsem sestavovala dlouho, protože najít 3 lahve krásných cuvée je kumšt. Ale našla jsem a nyní je můžete zakoupit v setu 3. Myslím, že kombinace vinařství J. Stávek, Bojanovský sklep Uherek a vinařství Pialek and Jäger mají co nabídnout. 

 

Vína jsou zabalena do krásné krabičky, kterou můžete rovnou darovat bez dalšího balení.

Lucie Lofflerová sommeliérka a majitelka eshopu +420 608 555 948

999 Kč 825,62 Kč bez DPH
Skladem

vinny-set-polahvince 

 

 

 FC-1200x1200-JS KARMAZÍN, VINAŘSTVÍ J. STÁVEK

Charakteristika: pozdní sběr, suché, 2018, Alk 12,5 %, Cukr 0,1 g/l, Kys 5,6 g/l, 750 ml

Cuvée: Frankovka, Svatovavřinecké, Modrý Portugal

Název odkazuje na starý název pro odrůdu Frankovka. Filosofie výroby vína vychází z tradičních postupů přípravy moravského červeného vína starších dob. Uvedený přístup se odráží v rustikálním charakteru vína.

Atraktivní, jemná, rubínová barva, vůně zralého peckového ovoce a především podrcených tmavých třešní je doplněná zajímavou zemitostí a tónem dubového dřeva. Po ochutnání ve víně naleznete patřičnou neočesanost až bodrost, kterou zvýrazní vyšší obsah sladcehořkých taninů pomalu se uvolňujících při zrání ve starých dubových sudech.

Jídlo: Vychutnejte si toto víno ke kořenitým úpravám vepřového nebo samostatně po stolování. Vhodné je také ke zvěřině nebo jako meditativní víno pro náročné.

 FC-1200x1200-JU

Cuvée Element Ignis, Sklep Jiří Uherek

Charakteristika:  výběr z hroznů, suché, Alk 14 %, Cukr 0,3  g/l, Kys 6,1 g/l, 750 ml

Element Oheň je dle mé představy těžším červeným vínem s vysokým potenciálem k archivaci. Kupáž je sestavena z odrůd Alibernet, Dornfelder a Cabernet Cortis. Dvouletým zráním na barikových sudech získal na plnosti a ušlechtilých taninech. Ve vůni jistě zaujmou výrazné tóny vyzrálého černého rybízu a dalšího tmavého bobulového ovoce. Je velmi vhodný k dlouholeté archivaci.

 FC-1200x1200-PJ  

REDDY Grand Cuvée, VINAŘSTVÍ PIALEK & JÄGER

Charakteristika: pozdní sběr, suché,2016, Alk 12,5 %, Cukr 1 g/l, Kys 6 g/l, 750 ml

Lehčí červené víno s 12% alkoholu, krásným ovocným profilem a jemnou tříslovinkou, typické pro naši oblast. Po dokvašení  zrálo 18 měsíců v kombinaci mladších a starších barikových sudů. Poté bylo znovu zceleno v jednu šarži.

Jde o kombinaci 3 odrůd, Zweigeltrebe, Rulandy modré a Cabernetu Sauvignon

Jídlo: pečená divoká drůbež, steak, těstoviny

 

 

Zajímají-li vás další detaily a zajímavosti o jednotlivých vínech, zavolejte, nebo se zastavte. Podíváme se na ně společně.