Vinařství Klobása

Logo-Klobasa

Jak to začalo

Doporučení na vinařství pana Klobásy z Nikolčic jsem dostala od jednoho mého známého, který je velký znalec vína, stále mě za panem Klobásou posílal. Poprvé jsem jeho víno ochutnala na pražském veletrhu Wineprague. Byl tak schovaný mezi ostatními vinaři, že jsem ho skoro promeškala. A to bych o hodně přišla. Pokud hledáte něco extra, něco neobvyklého, nového, jiného, a přitom jedinečného, zkuste vína od Klobásy.

Co mě zaujalo

Pan Klobása je zvláštní, ale velmi milý pán. Už na veletrhu si mě pořádně oťukal, než mi svá vína nalil. Do 2 týdnů od výstavy jsme si smluvili schůzku přímo ve vinařství. Abych věděla , kde víno vzniká, vzal mě na svou dvouhektarovou vinici v nikolčické trati Neuperk. A můžu vám říct, že vinohrady pana Klobásy jsou v precizním stavu. Nesmím zapomenout na jeho originální etikety s jezevčíkem, kterého u pana Klobásy najdete i jako milovaného domácího mazlíčka.

Dobré vědět

Při výrobě vína se spoléhá pan Klobása na to, že zná  každý hrozen ,který mu prochází pod rukama. Jeho pravidla jsou neměnná, například u modrých hroznů riskuje co možná nejpozdější sběr. Jeho červená vína tak mají výhradně přívlastek výběr z hroznů. Pokud výchozí surovina tuto kvalitu nesplňuje, nepřistoupí k výrobě červeného vína, ale raději k rosé. Při výrobě experimentuje s vlastními kvasinkami, chladí bílý mošt, používá pneumatický lis, nerezové tanky a barrikové sudy. Cílem vinařství je produkce vysoce jakostního a zároveň originálního vína vytvářející autentickou chuťovou linii.

Klobasa-1 Klobasa-2 Klobasa-3 Klobasa-4 Klobasa-5 Klobasa-6
 

Vína od Klobásy můžete najít v setu:

DEGUSTAČNÍ SUCHÁ II.
1 321,49 Kč bez DPH
1 599 Kč
RULANDSKÉ ŠEDÉ
1 321,49 Kč bez DPH
1 599 Kč
RULANDSKÉ MODRÉ, FRANKOVKA
1 404,13 Kč bez DPH
1 699 Kč