Vinařství Baláž

Logo-Balaz

Jak to začalo

Úplně prvního favorita jsem získala na pálavském vinobraní a vlastně to bylo až druhý den při odjezdu z Mikulova. Šli jsme koupit nějaké dobrůtky dětem a v tom mě v centru Mikulova zaujala paní, která neměla ani stánek, ale jen vinný sud, na kterém měla v ice kýblu schované  lahve od vinařství Baláž. Dosud jsem neměla tu čest, ale jejich moderní etikety mne tak zaujaly, že jsem si hned musela 2 lahve koupit. Doma jsem ochutnala a řekla si: “To je on”. První byl na světě.

Co mě zaujalo

Po absolvování sommeliérského kurzu jsem se tam vypravila a koupila další vzorky, ani ty nezklamaly. V lednu jsem si domluvila degustaci  s panem Balážem osobně. Když jsem přijela,  slézal zrovna  z traktoru a říkal:” Tož, vítám Vás,  co chcete ochutnat?” Baláž je jeden z mála vinařů, kteří mají kvalitu všech vín naprosto špičkovou. Nemůžete sáhnout vedle. Tato rodinná firma mi dělá velkou radost.

Dobré vědět

Balážovi vlastní rodinné vinařství sídlící v Dolních Dunajovicích, kde produkují 45-50 tisíc lahví. Zaměřují se ze 70 % na bílé odrůdy  Jejich vlajkové lodě jsou Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Rulanda bílá, Frankovka, Rulanda modrá. Ale opravdu neprohloupíte ani u  jejich ostatních odrůd. Ale vybírejte rychle, jejich vína se prodávají samy a mizí pod rukami :)

Balaz-1 Balaz-2 Balaz-3 Balaz-4 Balaz-5 Balaz-6
 

Vína od Baláž můžete najít v setu:

DEGUSTAČNÍ SUCHÁ II.
1 321,49 Kč bez DPH
1 599 Kč
RULANDSKÉ ŠEDÉ
1 321,49 Kč bez DPH
1 599 Kč
RULANDSKÉ MODRÉ, FRANKOVKA
1 404,13 Kč bez DPH
1 699 Kč