Piálek & Jäger

Logo-Pialek

Jak to začalo

Znojemská podoblast byla celkem jednoduchá v tom, že zde zapracovala  má spolustudentka ze sommeliéra Gabča. Pochází totiž ze Znojma a s Kamilem a s Jardou se znají od dětství. Její doporučení opět nezklamalo. Řekla to hned na začátku: “Tady v tom sklepě začneme i skončíme, protože nic lepšího mimo Reného z Artevini tady budete těžko hledat.” A měla pravdu. Soustředila jsem se na hlavní odrůdy Znojemska a to na Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené a Sauvignon. U tohoto vinařství je opět znát, že umět si rozdělit práci je deviza. Kamil dělá obchod, Jarda zase výrobu a celé jim to funguje dokonale.

Co mě zaujalo

Vinařství Piálek & Jäger  =  víno s modrou krví. Vinařství navazuje na rodinné tradice od padesátých let minulého století. Zásadní zlom nastal, když se Kamil před 10 lety spojil s Jardou a ten se vydal na zkušenou k významným rakouským vinařům. Tím vnesl do výroby nový vítr a díky tomu se jim daří být tak skvělými a jedinečnými vinaři. Vína jsou vyráběna za použití nejmodernějších technologií, ale kloubí se zde i zkušenosti a klasické postupy získané od předků. Co se etikety týče, ta vás musí zaujmout na první pohled. Každá řada má svou vlastní etiketu a každá byla vyrobena na základě jejich vlastních návrhů.  Za design etiket získali ocenění design roku 2013. Tato vína najdete ve všech podnicích oceněnými Michelinskou hvězdou.

Dobré vědět

Vinařství vlastní vinice na znojemské Kraví hoře a Načeratickém kopci a pískovcové sklepy v Novém Šaldorfě a Dobšicích. Filozofií firmy je výroba POUZE přívlastkových odrůdových vín, které vyrábí v malých partiích a vždy v JEDNÉ šarži kolem 3000 lahví. Takže si pospěšte. Celková roční výroba je přibližně 40 000 lahví. Do nabídky patří vína apelace VOC Znojmo, Sauvignon KRAVÁK, jejich specialita CHARDONNAY, ale i sladší vína jako Pálava či Rulandské šedé.

Pialek-6 Pialek-1 Pialek-2 Pialek-3 Pialek-4 Pialek-5
 

Vína od Piálek & JÄGER můžete najít v setu:

DEGUSTAČNÍ SUCHÁ I.
1 238,84 Kč bez DPH
1 499 Kč
MICHELINSKÝ VÝBĚR
1 652,07 Kč bez DPH
1 999 Kč
PÁLAVA
1 486,78 Kč bez DPH
1 799 Kč