Vinař Jiří Uherek

Logo-Uherek

Jak to začalo

K vinařství Jiřího Uhereka jsem se dostala opět náhodou. a na doporučení.  Ale já si stejně myslím, že to náhoda nebyla. Je totiž z Dolních Bojanovic a já tam jako malá jezdila, dokonce jsem oblékla bojanovský kroj. Již v telefonu při domluvení osobní schůzky mě dostala jeho laskavost a ochota, to se jen tak nevidí. První osobní setkání nevyšlo, ale vzorky jsem si nechala poslat. Osobně jsme se potkali na Wineprague a i tváří tvář je to velký sympaťák. Díky mému otálení jsem už jeho Rýnský ryzlink ani Rulandu bílou nedostala. Ale příští rok to jistí. Jeho vína jsou, jako od všech mých vinařů, naprosto specifická, podtrhují danou podoblast a chutnají skvěle.

Co mě zaujalo

Vinařství Bojanovský sklep Uherek se nachází v obci Dolní Bojanovice ve Slováckém Podluží. Majitel a technolog v jedné osobě Ing. Jiří Uherek založil vinařství v roce 2007. Po absolvování oboru vinařství na MZLU v Brně postupně rozšiřuje plochy vinic a snaží se tak přenést maximum potenciálu jejich vynikajících poloh do svých vín. Orientace vinohradů,rozmanité půdní podmínky a specifické mikroklima vtiskují našim vínům osobitý charakter.

Dobré vědět

Mezi Uherekovy nejlepší kousky patří typicky květinový Ryzlink rýnský, kořenité Veltlínské zelené nebo také extraktivní Rulandské bílé. Vyrábí především kvalitní přívlastková vína se svěží kyselinkou a výrazným aroma, ale stejně tak využíváme klasických metod jako jsou “Sur lie” a spontánní kvašení. Ale i jeho Rulanda šedá a Ryzlink vlašský rozhodně za koupi stojí.

Uherek-1 Uherek-2 Uherek-3 Uherek-4 Uherek-5
 

Vína od Jiřího Uherka můžete najít v setu:

DEGUSTAČNÍ SUCHÁ II.
1 321,49 Kč bez DPH
1 599 Kč
RULANDSKÉ ŠEDÉ
1 321,49 Kč bez DPH
1 599 Kč
DEGUSTAČNÍ POLOSLADKÁ SLADKÁ
1 569,42 Kč bez DPH
1 899 Kč