Filip Mlýnek

Logo-Mlynek

Jak to začalo

K Filipovi Mlýnkovi mě přivedlo jeho silné propojení s vínem. Je to jeden z těch lidí, u kterých víte, že ho jeho pověst předchází. Doporučovali mi ho vinaři - byl přece jen enologem u velkých a úspěšných vinařů,  přispíval do knih, které jsem četla, a věděla jsem, že pochází z významné vinařské rodiny. Co si budeme povídat, tento chlapík má dar od Boha a dělat víno rozhodně umí. 

Co mě zaujalo

Filip je neskutečný šoumen, bavič a srdcař. Když vstoupí do místnosti, je ho všude plno a přijde Vám, jak kdybyste ho znali celý život. Jeho vína jsou krásně plná, zajímavá, svěží a mladistvá. Co vás na první dojem dostane, jsou jeho etikety, jehož autorem je výtvarník Marek Číhal. Jednou vám možná na Facebooku prozradím, jak taková etiketa vznikla. Od vinaře Klobásy jsem dostala doporučení, abych si za Filipem zajela a vybrané víno okamžitě odvezla, jinak nebude. Měl pravdu, v červnu byl jeho sklad téměř prázdný a to mluví za vše, nemyslíte?  Je mi ctí, že mohu ve svých balíčcích Filipovo víno prodávat, protože on je sázka na jistotu.

Dobré vědět

Butikové vinařství z Dolních Dunajovic produkuje 20 - 30 tisíc lahví ročně. Mezi jeho vlajkové lodě patří Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené, Merlot, Pinot noir. V roce 2014 získal Filip Mlýnek ocenění Enolog roku.

Mlynek-1 Mlynek-2 Mlynek-3 Mlynek-4 Mlynek-5 Mlynek-6
 

Vína od Filipa Mlýnka můžete najít v setu:

DEGUSTAČNÍ SUCHÁ I.
1 238,84 Kč bez DPH
1 499 Kč
RULANDSKÉ ŠEDÉ
1 321,49 Kč bez DPH
1 599 Kč
DEGUSTAČNÍ POLOSLADKÁ SLADKÁ
1 569,42 Kč bez DPH
1 899 Kč