Arte vini

Logo-Arte-vini

Jak to začalo

Vína Reného Vrátila jsem ochutnala také na otevřených sklepech v Novém Šaldorfu. Ač jsem holka z Vysočiny a přes Znojmo pravidelně jezdím, paradoxně jsem nikdy vinaře Znojemska nechutnala. Vždy jsem byla víc orientovaná na oblast Velkopavlovickou. O to víc mne toto vinařství překvapilo.

Co mě zaujalo

René Vrátil pochází z Německa, kde studoval vysokou vinařskou školu, a poté získával další zkušenosti ve světě, převážně ve Francii, na Novém Zélandě a v Německu. To, že je z Německa pochází byste nepoznali. Spojením těchto zkušeností a specifického terroir znojemské podoblasti (spolu s mikroklimatem národního parku Podyjí) dávají jeho vínům nezaměnitelný charakter. Svěží ovocná vůně, harmonická a vyvážená chuť, elegance. Nabízí také univerzální využití v gastronomii při snoubení s bohatou chutí naší pestré kuchyně. Ve vinařství kladou důraz na vysokou a stálou kvalitu, moderní a poutavý design etiket a celkové pojetí lahví. Za etiketu získali cenu za design v roce 2013.

Dobré vědět

Vinařství Arte Vini vyrábí vysoce kvalitní vína v Novém Šaldorfu nedaleko Znojma. Historie vinařství Arte Vini není dlouhá, vinařství existuje od roku 2009.V jejich sortimentu naleznete suchá bílá i červená vína a jedinou polosladkou variantou je  odrůda Pálava. Všechna vína vycházejí z moravské vinařské tradice, přinášejí radost a příjemné zážitky pokaždé, když máte možnost je ochutnat. Vinice jsou v ekologické rovnováze, k výrobě  používají výhradně tradiční a  přírodní postupy. Ve výrobě vinařství používá moderní technologie (nerezové tanky) i dubové sudy. Hrozny pro tato ušlechtilá vína pochází z vybraných viničních tratí, které dávají možnost vyniknout typickému odrůdovému charakteru vína a současně minerálním tónům, jež vycházejí z půdního složení každé individuální trati. Snahou vinařství je také v nejširší možné míře zachovat veškeré atributy jednotlivých ročníků, ve kterých se hrozny urodily.

Arte-Vini-1 Arte-Vini-2 Arte-Vini-3 Arte-Vini-4
 

Vína od Arte vini můžete najít v setu:

PÁLAVA
1 486,78 Kč bez DPH
1 799 Kč